Haddag Al Khalediah jest prospektem wyścigowym oraz rajdowym. Jego rodowód to 50% "desertbred" czyli najszybsze i najbardziej oryginalne araby pustynne ze starych rodów i linii. Khalid el Biwaibiya to połączenie pustynnego ogiera Tiwaiq z wybitną klaczą El Rafeeaa również z pustyni. Patrząc na linię rzeńską Haddaga pojawia się już sama smietanka koni wyścigowych takich jak Al Sakbe po Kesberoy, który jest jednym z najmocniejszyćh rodów męskich koni wyścigowych z Francji. Gdy sięgamy głebiej w strone matki mamy tam klacz Cherifa z Francji po jednym z najwybitniejszych koni wyścigowych wszehczasów ogiera Cheri Bibi.

Koń biegał dwa razy, oba wygrał. Pierwszy z nich we Francji Prix de l'Hoppodrome de Toulouse, gdzie pokonał takie konie jak Djet Taouy(FR) czy Arraab(US) będąc debiutantem. Dalszą karierę przerwała kontuzja. Wystartował raz jeszcze w wieku 7 lat na Warszawskim Torze Służewiec nie dając konkurencji żadnych szans. Tym startem zakończył karierę sportową aby rozpocząć kolejny etap swojego życia.

2/2(2-0-0)  

Nasz nowy reproduktor rozpocznie sezon 2018 jako kolejny czołowy w naszej stajni. Jest on doskonałym kandydatem do krycia klaczy po Nougatinie, dlatego nie możemy się już doczekać pierwszych kryć, a potem potomstwa. Pierwsze zrebięta przyjdą na świat w AKF Polska, gdzie dotychczas stanowił.

 


Copyright by prestiz.pl 2011 All Right Reserved